FERRAVEX SR suplement diety
diglicynian żelaza

Wysoka zawartość żelaza Fe2+.
50 kapsułek twardych o przedłużonym uwalnianiu (SR).

FERRAVEX SR suplement diety to produkt o wysokiej zawartości chelatu aminokwasowego żelaza (diglicynianiu żelaza Fe2+). FERRAVEX SR suplement diety zawiera kapsułki twarde o przedłużonym uwalnianiu, które zawierają mikropeletki. Mikropeletki uwalniają żelazo, kwas foliowy oraz witaminy: C, B2, B6, B12 w przedłużony sposób (SR) od momentu przyjęcia kapsułki.

FERRAVEX SR suplement diety jest przeznaczony dla osób, które chcą uzupełniać swoją dietę w żelazo i wybrane witaminy, szczególnie w okresie wzmożonego zapotrzebowania (kobiety w ciąży i planujące ciążę, kobiety obficie miesiączkujące, osoby aktywne fizycznie i sportowcy, osoby będące na diecie, krwiodawcy).
Żelazo przyczynia się do prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny oraz pomaga w transporcie tlenu w organizmie. Żelazo odgrywa rolę w procesie podziału komórek oraz przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.
Witamina C zwiększa przyswajanie żelaza. Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych
Ryboflawina (witamina B2) pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu krwinek czerwonych oraz przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu żelaza.
Witaminy B6 i B12 pomagają w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek.
Foliany (kwas foliowy) pomagają w prawidłowej produkcji krwi.
Witaminy B6, B12, C pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego i nerwowego oraz przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Składniki: diglicynian żelaza, substancja wiążąca – usieciowana sól sodowa karboksymetylocelulozy, składnik kapsułki – żelatyna, substancja wypełniająca – celuloza mikrokrystaliczna, kwas L-askorbinowy (witamina C), substancja glazurująca – hydroksypropylometyloceluloza, substancja zagęszczająca – etyloceluloza, ryboflawina (witamina B2), chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy, foliany), barwnik – dwutlenek tytanu, barwnik – tlenek żelaza, cyjanokobalamina (witamina B12).

Zalecana dzienna porcja do spożycia: dorośli – 1 kapsułka dziennie, po posiłku. Kapsułkę należy połykać w całości, nie otwierać, nie dzielić, nie wysypywać mikropeletek. Kapsułkę należy popić wodą. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Składnik Zawartość w 1 kapsułce *%RWS
Żelazo Fe2+ 28,00 mg 200%
Witamina C 50,00 mg 62,50%
Witamina B2 (ryboflawina) 1,40 mg 100%
Witamina B6 1,40 mg 100%
Kwas foliowy 400 µg 100%
Witamina B12 2,5 µg 100%

*RWS- Referencyjna Wartość Spożycia

Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety.
Najlepiej spożyć przed końcem, Numer partii – na brzegu blistra i na boku opakowania
Przechowywanie: w temperaturze 15 – 25° C, w suchym miejscu; w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem.
Ważne informacje: Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu dzieciom.
Zawartość opakowania: 50 kapsułek twardych o przedłużonym uwalnianiu (SR)
Producent:
Avet Pharma Sp. z o. o.
ul. Fleminga 33b
03-176 Warszawa

Category :